KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10201567
*
nr 1020 1567
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Akvarell, Gunnar Brusewitz (1924-2004), VÃ¥rvinter, "Asplund", motivet: 25 x 33
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2016
kl 19:15:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 02:55:11
1
2.800 kr
22/2 02:59:49
1
4.400 kr
22/2 19:09:12
2
Vinnande bud
22/2 19:10:14
3
5.000 kr
22/2 19:10:14
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar brusewitz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv vårvinter
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:13
*
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gunnar Brusewitz
nr 1020 1567
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Akvarell, Gunnar Brusewitz (1924-2004), VÃ¥rvinter, "Asplund", motivet: 25 x 33
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 5.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 02:55:11 | 1 | 2.800 kr |
22/2 02:59:49 | 1 | 4.400 kr |
22/2 19:09:12 | 2 | Vinnande bud |
22/2 19:10:14 | 3 | 5.000 kr |
22/2 19:10:14 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk mÃ¥lare född 1924, död 2004.Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar brusewitz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv vårvinter
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:13